Autor: Monika Jakubska 21 czerwca 2021

W piątek 18 czerwca 2021 r. klasa 3a wraz z wychowawcą Moniką Jakubską i opiekunem Jolantą Rybą wybrała się na swoją ostatnią wycieczkę. Celem naszej wycieczki był nasz piękny Kraków. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem Panem Tomaszem Skalik, który w bardzo profesjonalny sposób przekazywał nam wiedzę o historii zabytków Krakowa, a tematem naszej wycieczki był „Średniowieczny spacer po Krakowie”. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Barbakanu i Murów Obronnych, gdzie na chwilę poczuliśmy się jak Damy Dworu i Giermkowie. Następnie ulicą Floriańską przeszliśmy na Stary Rynek. Po drodze, mieliśmy za zadanie szukać różnych symboli na kamienicach, a jak znaleźliśmy to Pan Tomasz opowiadał nam historię danego budynku lub wydarzenia. Na rynku poznaliśmy historię budowy dwóch wież z Kościoła Mariackiego, historię hejnału oraz jak powstały Sukiennice. Kolejnym etapem naszego spaceru był dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Mayus, z którego udaliśmy się na Zamek Królewski „Wawel”. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Smocza Jama, która posłużyła nam również jako ochłodzenie :). Ze Smoczej Jamy poszliśmy się na pyszny obiadek, po którym udaliśmy się na wyczekiwane przez nas zakupy pamiątek :). Kwintesencją wycieczki były warsztaty w Manufakturze Cukierków, podczas których wykonaliśmy własnoręcznie pysznego lizaka. Wycieczka była bardzo udana. Dziękuję wszystkim za radosny spacer po Krakowie, za uśmiech i wytrwałość, bo bardzo słoneczna pogoda sprawiała, że momentami byliśmy zmęczeni. BRAWO KLASA 3A!!! Dziękuję również pani Joli Rybie za pomoc w opiece nad dziećmi, wytrwałość i cierpliwość.