Autor: Katarzyna Smoleńska 23 czerwca 2022

opracowała – p. Jolanta Ryba

21 czerwca uczniowie klas 3 wraz z rodzicami, p. Joanną Weber, p. Jolantą Rybą i ks. Szymonem Kubicą udali się na pielgrzymko-wycieczkę do Krakowa-Łagiewnik. Pierwszym punktem naszego pielgrzymowania było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Siostra zakonna zapoznała nas z historią życia św. Faustyny Kowalskiej. Następnie zwiedziliśmy kaplicę, weszliśmy na wieżę widokową, uczestniczyliśmy w Mszy św. Po południu zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu,skarbnicę historii, ciekawostek, legend. W Muzeum Katedralnym obejrzeliśmy ekspozycje przedmiotów związanych z kultem religijnym:wyroby rzemiosła artystycznego, tkaniny, obrazy i rzeźby pochodzące z fundacji królewskich, biskupich i szlacheckich. Nasz pobyt na wzgórzu wawelskim zakończyliśmy w Smoczej Jamie, skąd udaliśmy się na spacer w stronę Rynku Głównego.