Autor: Katarzyna Smoleńska 21 października 2021

opracowała – p. Bogusława Duda

19 października 2021 r. klasy II a i III a pod opieką p. Katarzyny Smoleńskiej, p. Jolanty Ryby i p. Bogusławy Dudy odwiedziły gospodarstwo edukacyjne Niezłe Ziółka w Mikołowie. Celem naszej wycieczki było bliższe poznanie świata roślin i zwierząt hodowlanych. Mieliśmy okazję obejrzeć zagrodę, w której hoduje się kury, gęsi, barany, króliki oraz konie. Wszystkie zwierzęta są przyzwyczajone do kontaktów z dziećmi, więc można je było karmić, głaskać, przytulać, a mniejsze nawet brać na ręce. Ten bliski kontakt ze zwierzętami bardzo nam się podobał, a zwierzęta też wyglądy na zadowolone. Zaprzyjaźniliśmy się także z psem i kotami, które zamieszkują to gospodarstwo. Następnie obejrzeliśmy pokazowy ogródek ziołowy, który dał nam radość poznawania i cieszenia się zapachem roślin, bo przecież każda pachnie inaczej, ale wszystkie pięknie. Wybrane gatunki roślin mogliśmy obejrzeć przez binokular. Samodzielnie posadziliśmy sadzonki rojnika, oraz poznaliśmy jego właściwości lecznicze. Później był czas na zakup pamiątek, szczególnie zachwyciły nas cudownie pachnące woreczki z lawendą. Mieliśmy nadzieję, że spróbujemy wytwarzanych tutaj lodów. Niestety tą przyjemność musieliśmy odłożyć na cieplejsze dni. Mimo tego był to bardzo udany dzień.  Polecamy wszystkim to przyjazne i pachnące miejsce.