Autor: Monika Jakubska 14 kwietnia 2022

Po przerwie wróciliśmy na koncert do Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Tym razem już sala koncertowa zapełniona była po brzegi dziećmi i młodzieżą ze szkół śląskich. Mogliśmy podziwiać i słuchach Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej, w koncercie Edvard Grieg  – I Suita Peer Gynt op. 46 i  II Suita Peer Gynt op. 55. Specjalnie przygotowane słowo opowiadające historię utworów prowadziła przepięknie Pani Regina Gowarzewska. Wrażenia były niesamowite, gdyż orkiestra liczy 100 muzyków grających na wielu instrumentach od skrzypiec po altówki, flety, oboje, klarnety, bębny, dzwonki, a nawet harfę. Jest to wspaniała okazja by zrobić pierwszy krok w kierunku poznawania muzyki, a także rozwinąć swoje zainteresowania i wiedzę.
Zapraszamy na ostatni koncert dla chętnych uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły już w maju.

Organizator wyjazdu: Hanna Zyg