Autor: Mariola Karwot 7 grudnia 2017

6 grudnia br. 66 uczniów klas IV-VII ze Szkolnego Koła Turystycznego „Wędrowniczek” pojechało na kolejną wyprawę- tym razem na Mikołajkowy Rajd Górski. Po dotarciu na parking w Wiśle Jaworniku, uczestnicy wraz z 7 opiekunami wyruszyli czarnym szlakiem do Przełęczy Beskidek, a następnie szlakiem czerwonym na Szoszów (885m n.p.m). Na ośnieżonej trasie odbyły się zabawy na śniegu oraz lepienie bałwana. W schronisku tradycyjnie należało wypić gorącą herbatę,skonsumować drugie śniadanie. Wszyscy wysłuchali prelekcji na temat GOT oraz zdobywania punktów. Nie obyło się bez zakupu pamiątek. Po wyjściu na polanę przed schroniskiem, uczniowie spotkali od rana oczekiwanego św. Mikołaja, który wręczył każdemu czekoladę. Najważniejszym punktem programu okazało się szaleństwo w białym puchu śnieżnym. Gdy zabawy dobiegły końca, wszyscy wyruszyli niebieskim szlakiem w drogę powrotną. Uczestnicy Szkolnego Koła Turystycznego wrócili z rajdu zmęczeni, ale zadowoleni, że mogli odpocząć w uroczym, zimowym Beskidzie Śląskim.

Nad bezpieczeństwem drużyny Wędrowniczka czuwali: p. Gabriela Izydorska, p. Marzena Paździor, p. Jolanta Ryba, p. Bożena Ogińska, p. Sandra Klimczak, p. Robert Olejniczak oraz opiekun SKT „Wędrowniczek” – p. Mariola Karwot.

ZA WSPANIAŁĄ MIKOŁAJKOWĄ ATMOSFERĘ DZIĘKUJEMY !!!