Autor: Monika Jakubska 5 października 2022

W poniedziałek 03 października br. klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami Moniką Jakubską i Magdaleną Gawron udały się na lekcję edukacyjną do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, w którym odbyły w kosmiczną podróż. Na pięknym ekranie przypominającym sklepienie nieba, oglądaliśmy gwiazdozbiory, poznaliśmy Układ Słoneczny oraz udaliśmy się w podróż na każdą planetę z jego układu. Z bliska mogliśmy pooglądać nie tylko Ziemię, ale i pozostałe planety Układu Słonecznego oraz poznać ich wygląd i dowiedzieć się różnych ciekawostek na ich temat. Podróż nasza była pełna zachwycających obrazów, zdobyliśmy wiedzę o kosmosie, a co najważniejsze bardzo miło spędziliśmy czas.

Wychowawcy dziękują Pani Jolancie Rybie i Pani Marzenie Paździor za pomoc przy opiece nad uczniami, a dzieciom za dyscyplinę i wspaniałe zachowanie.