Autor: Monika Jakubska 2 października 2019

W czwartek 26.09.2019 r. klasa 2a wraz z wychowawcą Moniką Jakubską  i pod opieką Pani Haliny Synowskiej, pojechała do Brennej Leśnicy na wycieczkę edukacyjną „W świecie zwierząt gospodarskich”. Brenna przywitała nas piękną słoneczną pogodą, a po wejściu do Gospodarstwa Agroturystycznego „U Gazdy”, przywitały nas zwierzęta gospodarskie. Po pysznych, ciepłych i słodziutkich rogalikach udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną, na której dzieci poznawały życie zwierząt gospodarskich. Dowiedziały się jak żyją zwierzęta, jak się nazywają młode tych zwierząt, a także jak mieszkają i co jedzą. Uczniowie mogli nakarmić wszystkie napotkane zwierzęta, a nawet je pogłaskać. Po spacerze po gospodarstwie udaliśmy się na pyszną, swojską zupkę, a po niej odbyły się warsztaty, na których dzieci ozdobiły wybrane przez siebie zwierzęta gospodarskie, wykorzystując różnego rodzaju materiały pochodzące również z gospodarstwa. Po jakże pouczających zajęciach, udaliśmy się na plac zabaw oraz na ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. To był bardzo przyjemny i pełen wrażeń dzień. Dziękuję dzieciom za okazywaną na każdym kroku radość, dyscyplinę i świetną zabawę, a Pani Halince za nieocenioną pomoc.