Autor: Monika Jakubska 21 października 2017

16 października 2017 r. wybraliśmy się wraz z wychowawcą Moniką Jakubską na jesienny spacer.  Na spacerze obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Pogoda nam bardzo dopisała. Było bardzo ciepło i świeciło słońce. Podczas wycieczki robiliśmy notatki z naszych obserwacji, aby potem napisać krótkie opowiadanie. Na początku wycieczki zobaczyliśmy trujące grzyby. Było to dla nas zaskoczenie, bo grzyby przeważnie zbiera się  w lesie, ale niekiedy można znaleźć je nawet tam, gdzie jest więcej drzew. W drodze na pobliskie ogródki działkowe obserwowaliśmy drzewa i liście. Zobaczyliśmy drzewa jarzębiny i krzewy dzikich róż. Dużo liści zmieniło już kolor na żółty, brązowy, czerwony, a niektóre z nich już opadły na ziemię i tworzą barwny dywan. Niektóre drzewa mają jeszcze zielone liście, więc widzieliśmy wszystkie kolory jesieni.  Gdy doszliśmy do ogródków działkowych, na samym wejściu zostaliśmy mile zaskoczeni, gdyż Pan otworzył nam furtkę i bez przeszkód mogliśmy obserwować ogrody jesienią. Było naprawdę bardzo kolorowo. Wokół było pełno pięknych, różnobarwnych liści i kwiatów, z których potem wraz z kolegą Dominikiem zrobiliśmy piękny bukiet dla naszej Pani. Obserwowaliśmy kwiaty różnych gatunków, wielkości i kolorów. Znaleźliśmy liścia, który miał „futerko”. Odkryliśmy też takie małe pomarańczowe pączki kwiatów, które wyglądały jak lampiony. Wokół było słychać świergot ptaków. Nasza Pani robiła nam pamiątkowe zdjęcia. Po dwóch godzinach wróciliśmy do szkoły. Byliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Bardzo nam się ten spacer podobał. Będziemy go długo i mile wspominać.

Tekst: uczniowie klasy 3c –  Gabriela Żelazo, Zuzanna Włodarczyk, Agata Ligocka i Jakub Koszewski