Autor: Mariola Karwot 26 maja 2021

21 maja br. klasa III s wybrała się na spotkanie z pracownikami oraz podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żorach.

Kierownik WTZ p. Danuta Wilga przyjęła nas bardzo serdecznie. Na jej ręce dzieci złożyły słodkości- bombonierki, którymi dzielą się z okazji przystąpienia do I Komunii świętej. Mimo epidemii w pełnym reżimie sanitarnym zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku. Mieliśmy okazję zobaczyć 17 pracowni terapeutycznych oraz przyjrzeć się precyzyjnej, dokładnej i pełnej poświęcenia pracy uczestników warsztatów pod czujnym okiem terapeutów.

Dla uczniów klasy III s była to kolejna lekcja wolontariatu oraz tolerancji i akceptacji, szacunku dla drugiego człowieka.

Wracając do szkoły zatrzymaliśmy się przy kościele parafialnym- Miłosierdzia Bożego, gdzie przy Grocie Matki Bożej pomodliliśmy się za pracowników i podopiecznych WTZ oraz ich rodziny. Zmęczeni wędrówką odpoczęliśmy, po czym bardziej ubogaceni w czynieniu dobra wróciliśmy do szkoły.

Za mile spędzony czas pracownikom i podopiecznym WTZ oraz naszym dzieciom DZIĘKUJĄ – wychowawczyni p. Magdalena i katechetka p. Mariola.