Autor: Monika Jakubska 18 grudnia 2015

11 grudnia 2015 r. klasy IIB i IIF wraz z wychowawcami Katarzyną Smoleńską i Moniką Jakubską oraz opiekunami Panią Mariolą Karwot i Panem Jackiem Buszka, pojechały na pełną wrażeń wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie. Po długiej, ale przyjemnej podróży, w Pacanowie przywitał nas Koziołek Matołek, który towarzyszył nam podczas pobytu w tym  bajkowym świecie. Na początek zwiedzaliśmy niezwykłą wystawę pt. „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu m.in. technik multimedialnych. Zwiedzanie tej wystawy jest podróżą po krainie marzeń i snów. Jechaliśmy pociągiem śladami przygód Koziołka Matołka, weszliśmy do tajemniczego ogrodu, w którym dzieci myślały o swoich marzeniach przy kwiecie lotosu, słuchały bajek wchodząc do kielichów kwiatów, a przechodząc przez zaczarowane lustro weszliśmy do świata bajek zamkniętych w magicznych kryształowych kulach. Nie obyło się również bez oglądania jednej z przygód Koziołka Matołka pt. „Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała”. Po bajkowej przygodzie udaliśmy się na warsztaty „Jak to działa”, na których uczniowie dowiedzieli się jak uzyskać dodatkowy kawałek czekolady, stali się żywym kablem głośnikowym oraz przewodzili prąd przez warzywa i owoce. Na zakończenie tej przygody, udaliśmy się do kina „Szkatułka” na film „Jak ukraść księżyc”. Pomimo kilkugodzinnej podróży dzieci wróciły bardzo zadowolone z fantastycznymi pamiątkami prosto od Koziołka Matołka.

Dziękujemy opiekunom: Pani Marioli Karwot, Panu Jackowi Buszka oraz tatusiom – Panu Bukowieckiemu oraz Panu Maciejowi Kłosok za pomoc nad dziećmi w trakcie wycieczki.