Autor: Blandyna Wróbel 19 kwietnia 2018

W środę 18 kwietnia 2018 r. klasy IIa i IIb udały się na audycję umuzykalniającą zorganizowaną przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. W tym roku odbyły się one w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie uczniowie Szkoły Muzycznej przedstawili spektakl muzyczny „Bajka – Nie Bajka o Muzyce”, prezentujący instrumenty muzyczne oraz najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej w ujęciu historycznym. Następnie zwiedziliśmy teren zabytkowego budynku, gdzie nauczyciele uczący w szkole muzycznej zapoznali dzieci z budową i brzmieniem instrumentów oraz obiektem szkoły. Każdy z uczniów mógł instrument dotknąć i zagrać. Zajęcia te miały na celu wprowadzić dzieci do świata muzyki i instrumentów oraz zachęcić je do podjęcia nauki w Szkole Muzycznej i muzykowania.

Tekst i zdjęcia: Blandyna Wróbel i Mariola Jarczyk-Biernacka