Autor: Katarzyna Smoleńska 27 listopada 2021

opracowała – p. Mariola Jarczyk – Biernacka

W środę 24 listopada 2021 roku klasa 2c wraz z p. Mariolą Jarczyk – Biernacką i p. Agnieszką Gęślak udała się do Bielska – Białej do Teatru Lalek „Banialuka” na przedstawienie pt.: „Smoki”.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl będący opowieścią o wyjątkowym spotkaniu człowieka ze smokiem i podróży, która pomogła odrzucić uprzedzenia i strach.

W dalekiej, przecudnej krainie wiodły normalne życie smoki, które chodziły do szkoły i do pracy, miały nawet rząd i prezydenta. Wieczorami opowiadały swoim smoczątkom bajki o złych ludziach, których należy się bać, ale którzy na szczęście nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadają swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach. Główny bohater człowiek Karol wraz ze swoim wiernym towarzyszem Prosiakiem przedostają się przez czasoprzestrzenny portal do świata smoków i spotykają smoczycę Roar. Wspólnie muszą pokonać trudne i niebezpieczne zadanie.

„Smoki” w reżyserii Anny Nowickiej to zabawne i wzruszające przedstawienie, którego tematem są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów. https://www.banialuka.pl

Spektakl ten dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.