Autor: Ewa Kukien 31 października 2013

Dnia 31.10.2013r w świetlicy odbyła się impreza rodem ze Stanów Zjednoczonych, a mianowicie  HALLOWEEN!

Uczestnicy przebrali się za stwory niczym z horroru i najgorszego koszmaru. Były czarownice, wampiry i inne czarne charaktery. W nastrój świąteczny wprowadzały lampiony – wydrążone dynie i  balony z duchami.

Celem imprezy było:

– zapoznanie dzieci ze zwyczajami związanymi z Halloween,

– rozwijanie u uczniów postawy tolerancji do kultury innych państw,

– wyrabianie twórczego myślenia, pomysłowości,

– tworzenie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie,

– rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawę.

Atrakcje w ramach programu imprezy były następujące:

•       „Dżdżownice z ziemi” – uczestnicy łowili dżdżownice (żelki) z ziemi (budyń czekoladowy) wyłącznie przy pomocy ust.
  •       „Rzut duchem do piekiełka” – konkurencja polegała na trafieniu duchem (3 rzuty) do pojemnika.
  •       „Przejdź przez bagno” – zadaniem dzieci było przejście całej długość ścieżki, stąpając tylko na kartki. W tym celu po wykonaniu jednego kroku trzeba było się schylić, podnieść kartkę z tyłu, przełożyć ją przed siebie i uczynić następny krok. I tak aż do wyznaczonego punktu. Dzieci musiały uważać, aby nie postawić nogi na podłodze, gdyż wtedy zostaną „wciągnięte do bagna”- zadanie na czas.
  •      „Czarodziejskie jabłko” – konkurencja polegała na jak najszybszym zjedzeniu jabłka.

Najlepsi i najszybsi uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi niespodziankami. Tego dnia w „Naszej Szkole” panowała ekscytacja i dreszczyk emocji oraz było wiele śmiechu i radości. Na długo chyba utkwi nam ten Halloween w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

Impreza była warta takiego zachodu, bo dla dobrej zabawy jesteśmy w stanie zrobić bardzo wiele. Nie wspominając o płynących z tego korzyściach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

IMGP3174IMGP3198IMGP3196

Organizator: Ewa Kukien