Autor: Bożena Ogińska 10 czerwca 2022

W ramach Tygodnia Profilaktyki uczniowie w świetlicy uczestniczyli w zajęciach, które nazwali „Dziecięce Forum”, F – jak forma, O – jak odżywianie, R – jak relaks, U – jak uzależnienia. W pierwszym dniu odbyła się  gimnastyka i oglądaliśmy film o sporcie, w drugim dniu podczas zajęć plastycznych wykonane zostały nakrycia do stołu, w następny dzień były zajęcia komputerowe, podczas których mówiliśmy o niebezpieczeństwach w Internecie. W kolejnym dniu dzieci wykonały plakat w czarno – białych barwach dotyczący uzależnień. Na zakończenie zaprezentowany został film o tolerancji „Urodziny”, dotyczący osób o innym kolorze skóry, osób otyłych, biednych i niepełnosprawnych. Wszystkie te zajęcia pozwoliły na uświadomienie dzieciom , że pomimo różnic powinniśmy się akceptować i sobie pomagać.