Autor: Agnieszka Gęślak 21 kwietnia 2022

Uczennice z klasy V przedstawiły swoim młodszym kolegom inscenizację bajki „Hektor” na podstawie książki S. Barnes.

Hektor jest inny niż pozostałe hipopotamy. Jego niezwykłe czarno-białe paski sprawiają, że jest obiektem kpin ze strony członków stada. Lecz gdy przypadkowe spotkanie otwiera oczy naszego bohatera na prawdziwą przyjaźń, zaczyna on dostrzegać i doceniać cechy swojego charakteru, z których istnienia nie zdawał sobie sprawy. Kiedy niebezpieczeństwo okoliczności wystawiają go na próbę, pokazuje on, jak wielką siłę ma dobroć.

Ta wzruszająca historia podkreśla wartość przebaczenia, szacunku dla odmienności oraz potrzebę spojrzenia poza zewnętrzne pozory – tym samym stanowi ważny przekaz dla młodych umysłów, dorastających w globalnym świecie.