Autor: Monika Jakubska 6 grudnia 2014

Piątek 05 grudnia, dzień jak co dzień. W świetlicy sporo dzieci, zabawy, budowle i gry. Aż tu nagle ……. Mikołaj!!!!!! Dzieci zaskoczone, Pani Danusia i Pani Ola również. Wszyscy zastanawiają się (łącznie z Paniami) czy byli grzeczni i czy dostaną jakiś prezent. Mikołaj wycieńczony długą podróżą siada spokojnie i rozmawia z dziećmi. Po rozmowach, Pani Danusia zasiada do pianina i razem z dziećmi śpiewają Mikołajowi piosenkę. Wszystko przebiega spokojnie, aż tu niespodziewanie Pani Danusia zaczyna humorystycznie zaczepiać Mikołaja. Radość dzieci jest coraz większa. Po chwili Mikołaj wyciąga książeczkę, której główną bohaterką jest dziewczynka Danusia, która po otrzymaniu w prezencie komputera, zaniedbuje swoich przyjaciół. Podczas czytania, Pani Danusia podejmuje rolę bohaterki książki i zamienia się w niesforną Danusię. Uśmiechu i radości było co niemiara!!! Pod koniec, niesforna Danusia obiecała Mikołajowi, że będzie grzeczna.

Niestety, książka i wizyta Mikołaja musiała się skończyć. Mikołaj wyciągnął ze swojego worka upominki i każde dziecko otrzymało coś słodkiego. Oczywiście Pani Ola i Pani Danusia również. Organizatorom – Pani Danusi Ulewicz-Adamczyk i Pani Monice Jakubskiej serdecznie dziękujemy. Aby zobaczyć więcej zdjęć z wizyty Mikołaja w świetlicy i opowieści o niesfornej Danusi zapraszamy do galerii.