Autor: Bożena Ogińska 1 października 2022

Rok 2022 ogłoszony został rokiem Marii Konopnickiej. W naszej świetlicy odbył się Dzień Głośnego Czytania, podczas którego zaproszeni goście czytali wiersze i fragmenty książek znanej i popularnej pisarki, które odznaczają się przede wszystkim fantazją, obrazowością i swoistym humorem. Pani wicedyrektor Monika Jakubska i pani Aleksandra Szczyrba z administracji zachęciły w ten sposób uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej lub miejskiej i zapoznania się z bogatym zbiorem utworów dla dzieci. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną w postaci kolorowanek przestrzennych przedstawiających czytelników.