Autor: Bożena Ogińska 17 października 2021

W dniu 29 września 2021 r. w świetlicy szkolnej odbył się Dzień Głośnego Czytania. Spotkanie przebiegało w dwóch turach. W pierwszej uczestniczyła pani dyrektor Jolanta Malczewska, która przeczytała fragment książki „Bajki robotów” Stanisława Lema. Dzieci wysłuchały tekstu z dużym zainteresowaniem i dobrze odpowiadały na zadane pytania. W drugiej turze pani Aleksandra Chmielińska przeczytała jeden rozdział książki Justyny Bednarek „Banda czarnej frotte”. Uczniowie chętnie wypożyczają tę książkę w naszej szkolnej bibliotece. Ponadto podczas zajęć świetlicowych czytana jest uczniom dla utrwalenia ulubiona lektura z lat szkolnych wielu pokoleń „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, opowiadająca o beztroskim dzieciństwie dzieci w małej wiosce. Spotkanie z książką ma zachęcić uczniów do czytania i korzystania z dużych zasobów bibliotek w Żorach.