Autor: Monika Jakubska 10 czerwca 2021

Miło nam poinformować, iż Samorządu Uczniowski otrzymał tytuł „Lidera Samorządu Uczniowskiego”, który był zorganizowany w ramach ogólnopolskiego konkursu. Przez cały rok szkolny, Samorząd Uczniowski realizował zadania, które były zlecone przez Studium Prawa Europejskiego.

Celem konkursu było przygotowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życiu publicznym, pracy w samorządzie uczniowskim, poszerzenie wiedzy o prawach człowieka i obywatela, współodpowiedzialność za szkołę i środowisko. Zachęcenie do aktywnego działania, realizacji projektów, debat oraz krzewienia samorządności wśród uczniów.

W ramach realizacji zadań konkursowych wykonaliśmy 9 z 10 zadań, które zostały ocenione przez jury  maksymalną ilością punktów w skali od  w skali od „1” do „10”.  Tym ostatnim zadaniem, było zorganizowanie w szkole imprezy „Mam talent”, które w związku z pandemią było trudne do wykonania.

Dziękujemy bardzo uczniom z Samorządu Uczniowskiego za włożony wkład w niniejsze przedsięwzięcie. Wierzymy, że trud jaki wykonaliśmy, będzie procentował w owocnej współpracy całego Samorządu w kolejnych latach naszej działalności.  Cieszymy się, że pomimo pandemii, udało nam się zrealizować tak wiele. Jesteśmy dumne, że możemy współpracować z takimi uczniami i realizować z Wami założone cele.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Jolanta Ryba i Monika Jakubska