Autor: Bogusława Duda 21 marca 2017

W ramach realizacji programu „Zdrowe nietrudne”, uczniowie klasy II e postanowili samodzielnie przygotować jogurty owocowe. Do ich przygotowania wykorzystaliśmy jogurt naturalny, świeże owoce takie jak: banany, kiwi, jabłka, gruszki, winogrona, truskawki, borówki i maliny. Dodaliśmy także: prażone płatki orkiszowe, ekspandowane ziarna amarantusa, miód, ksylitol (zdrowy zamiennik cukru) i cynamon. Wykonaliśmy również plakat, na którym zgromadziliśmy argumenty za i przeciw jogurtom kupowanym w sklepie. Następnie uczniowie wykonali etykietki dla swoich produktów, zapisali skład i ocenili w skali od 1 do 6 jego smak. Dzieci wysoko oceniły walory smakowe swoich jogurtów, większość z nich otrzymała sześć gwiazdek.