Autor: Katarzyna Smoleńska 10 grudnia 2015

Powoli zbliżamy się do końca zajęć, które są realizowane w ramach projektu „Edukacja ekologiczna drogą do zdrowego stylu życia”, którego pomysłodawcą jest pani Jadwiga Tabor. (Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta Żory, a realizowany przez Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne i Szkołę Podstawową nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach.) Czas na podsumowania i sprawdzenia, w jakim stopniu została zapamiętana zdobyta wiedza. Zajęcia z dnia 04.12.2015 r. miały za zadanie utrwalenie wiedzy na temat właściwości warzyw i owoców. Sprawdzanie wiedzy nie odbyło się jednak w postaci testu czy kartkówki – nie! To nie lekcja! Uczniowie kl. 2B wykonali gazetkę, na której znalazły się najczęściej zjadane warzywa i owoce, a wokół nich umieszczono witaminy. Zadaniem ich jest ochrona lub wzbogacenie i wzmocnienie naszych organizmów. Gazetka udała się. Mamy nadzieję, że będzie przez innych uczniów naszej szkoły, nie tylko podziwiana, ale będzie edukować każdego, kto się przy niej na chwilkę zatrzyma. Życzymy miłej „lektury!” Uczniowie klasy 2 b. z prowadzącymi paniami: panią Haliną Synowską, panią Katarzyną Smoleńską i panią Jadwigą Tabor.

Halina Synowska