Autor: Katarzyna Smoleńska 21 czerwca 2022

opracowała – p. Katarzyna Suder

Jak co roku, uczniowie klas siódmych rozpoczęli naukę języka niemieckiego. Z lekcji na lekcję robią coraz większe postępy, pora więc, by zacząć korzystać ze swoich umiejętności i wiedzy.

Uczniowie klasy 7b nawiązali kontakt ze swoimi rówieśnikami z innej żorskiej szkoły, którzy także od września uczą się języka niemieckiego. Znajomość jest korespondencyjna i po niemiecku. Póki co doszło do pierwszej wymiany listów.

W ósmej klasie będziemy kontynuować korespondencję. Mamy nadzieję, że dzięki temu eksperymentowi nie tylko poćwiczymy użycie języka obcego w praktyce, ale również nawiążemy prawdziwe, długotrwałe znajomości.