Autor: Ewa Szewczyk 4 grudnia 2017

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie “odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Również uczniowie z klasy 3 b przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii, wróżb, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego lub jej but jako pierwszy przekroczy próg. Największym uznaniem cieszyły się wróżby z kart i magicznych słoneczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy i sprawny jej przebieg.

Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fantastyczne fotografie wykonane podczas “wieczoru wróżb i tańca” przez p. Jakuba Kozłowskiego. Serdecznie dziękujemy. 🙂

Link do zdjęć z naszej zabawy andrzejkowej.