Autor: Joanna Bazgier 12 stycznia 2017

11 stycznia 2017 roku. „Na wizytę kolędników oczekują zaproszeni rodzice. Uroczystość rozpoczyna radosny śpiew kolędy „Bóg się rodzi”. Prowadząca spotkanie opowiada o zwyczaju chodzenia po wsi przebierańców, kolędników w okresie karnawału.” Tak rozpoczyna się przedstawienie „Kolędnicy” zaprezentowane rodzicom przez uczniów klasy III d. Uczniowie wcielili się w role kolędników i zaprezentowali zaproszonym rodzicom inscenizację pochodu przebierańców związaną z tematem „Zapusty”. Dzieci w różnorodnych przebraniach: pastuszkowie, diabły, anioły i turoń wystąpiły z wierszykami i kolędami składając wszystkim noworoczne życzenia. Występy dzieci umilało wspólne śpiewanie kolęd z użyciem nagrań karaoke.

Spotkanie z rodzicami było również okazją do podsumowania udziału w projekcie edukacyjnym “Zdrowe – nietrudne”, którego inicjatorem i twórcą jest marka Kupiec. Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zdrowy poczęstunek i książeczkę z przepisami „Zdrowie nie nudne” wydaną przez firmę „Kupiec”.