Autor: Monika Jakubska 14 grudnia 2018

4 grudnia w dzień tradycyjnego święta wszystkich górników, naszą klasę odwiedził Pan Dariusz Domagała – tata naszej koleżanki Paulinki. Pan Dariusz przygotował dla nas bardzo wiele atrakcji związanych z górnictwem. Przede wszystkim Nasz Gość zaprezentował się w tradycyjnym, eleganckim mundurze i czapce zwanej- czako. Ale i nasza Pani przebrała się w prawdziwy górniczy uniform w którym na co dzień pracują pod ziemią górnicy. Tata Paulinki dokładnie opisał nam wszystkie elementy tych strojów oraz opowiedział nam o pracy jaką na co dzień wykonuje pod ziemią. Na koniec naszego spotkania zobaczyliśmy filmy, które zobrazowały nam wielkie maszyny, które pomagają górnikom wydobywać węgiel. Bardzo dziękujemy Panu Dariuszowi za wspaniałe zajęcia, dzięki którym choć przez chwilę mogliśmy się przenieść kilkaset metrów w głąb ziemi, aby przekonać się o jakże ciężkiej pracy górnika.

Wychowawczyni klasy 1s Magdalena Gawron