Autor: Elżbieta Dryja 12 czerwca 2017

9 czerwca 2017 r. w ZS nr 3 w Żorach odbył się ostatni turniej mini piłki siatkowej chłopców w roku szkolnym 2016/2017.

W Finale Wojewódzkim IGRZYSK Młodzieży Szkolnej uczestniczyły:

SP 15 Mistrzostwa Sportowego z Żor – gospodarz, SP 27 z Gliwic,  SP 2 ze Świętochłowic oraz Szkoła Podstawowa ze Starego Broniszewa.

Mistrzem Śląska w mini piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych została

Szkoła nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Żorach.

Wyniki turnieju:

Półfinały:

SP 15 Żory – SP Stary Broniszew 2 : 0

SP 27 Gliwice – SP 2 Świętochłowice 1 : 2

Mecz o III miejsce

SP Stary Broniszew – SP 27 Gliwice 2 : 1

Finał:

SP 15 Żory – SP 2 Świętochłowice 2 : 0

Kolejność końcowa:

I miejsce: SP 15 Mistrzostwa Sportowego Żory

II miejsce: SP 2 Świętochłowice

III miejsce: SP Stary Broniszew

IV miejsce: SP 27 Gliwice

Warto wspomnieć, że w trakcie całego roku szkolnego 2016/2017 SP 15 z Żor nie przegrała meczu! Wszystkie rozgrywki, w których uczestniczyli zakończyli zwycięstwem, od zawodów na poziomie miejskim, poprzez zawody rejonowe, półfinał wojewódzki, finał wojewódzki, a kończąc na finale ogólnopolskim. Chłopcy, którzy reprezentowali SP 15 Mistrzostwa Sortowego w Żorach, są zawodnikami Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Zainteresowanych rozpoczęciem siatkarskiej przygody w Jastrzębskim Węglu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 889 108 658, 505 080 830.

Prowadzimy nabory uzupełniające w rocznikach 2004, 2005, 2007, 2008.

Trener Dawid Hołda