Autor: Mariola Karwot 3 marca 2020

1 marca 2020 roku  w wiosennej aurze przedstawiciele „Wędrowniczka” już po raz drugi wybrali się  razem ze  Stowarzyszeniem Wichura z Pszczyny na rajd górski w Beskid Żywiecki do Bacówki na Hali Rycerzowej. Celem wyprawy był bieg na rakietach śnieżnych.

Wędrówka wiodła czarnym szlakiem. Mali i duzi turyści byli mile zaskoczeni pełnią zimy i ilością śniegu na szlaku.  Po dotarciu do schroniska był czas na odpoczynek, posiłek  i przygotowanie się do biegu.  Wielkim wezwaniem dla uczestników było założenie rakiet śnieżnych, chodzenie w nich, a zarazem bieg.  Uczestnicy biegli w różnych kategoriach wiekowych i zdobywali miejsca również w różnych kategoriach.  Dla naszych uczniów było to niesamowita wezwanie. Do biegu stanęli uczniowie V e: Hanna Bukowiecka, Gabriela Liszka, Filip Gojny zaś grupę dorosłych reprezentował pan Dominik Bukowiecki.
Po biegu przyszedł czas na gorącą herbatę i rozgrzewającą zupę pomidorową. Chwilę później nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów i pamiątkowe zdjęcie. Nasi uczniowie tym razem nie zajęli żadnego miejsca na podium ale zasłynęli z ulepienia dużego, okazałego bałwana, którym zachwycali się turyści. W drodze powrotnej piechurzy część drogi pokonali na „dupolotach”.

Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” dziękuje Stowarzyszeniu Wichura z  Pszczyny  – p. Joannie i p. Maciejowi

za  gościnę i miłą zabawę.

Dziękuję również panu Dominikowi  Bukowieckim za pomoc i godne reprezentowanie naszej drużyny.

Dzieciom za mile spędzoną niedzielę!!!

Pozdrawiam turystycznie!!!