Autor: Elżbieta Dryja 15 maja 2017

Przeprowadzenie testu ma na celu zbadanie kompetencji uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Na podstawie jego wyników dyrektor szkoły może sprawdzić, w jakim stopniu uczniowie opanowali wymagania podstawy programowej, a nauczyciele kolejnego etapu edukacyjnego będą mogli lepiej zaplanować pracę w klasie IV.

Terminy przeprowadzenia poszczególnych części TUT (Nowa Era):

Test Umiejętności Trzecioklasisty – język polski 16.05.2017 r.

Test Umiejętności Trzecioklasisty – matematyka 17.05.2017 r.

Język polski

Test umiejętności trzecioklasisty został przygotowany w celu określenia stopnia opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej na koniec I etapu edukacyjnego. Arkusz zadań zawiera 10 zadań, w tym 7 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. Łączna liczba punktów za rozwiązanie zadań: 20.

Matematyka

Test umiejętności trzecioklasisty został przygotowany w celu określenia stopnia opanowania przez uczniów kluczowych umiejętności w zakresie edukacji matematycznej na koniec I etapu edukacyjnego. Arkusz zadań zawiera 12 zadań, w tym 7 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych. Łączna liczba punktów za rozwiązanie zadań: 20.