Autor: Monika Jakubska 30 kwietnia 2021

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zmienia się tryb nauczania:

1. Od dnia 4 maja 2021 r. klasy I-III uczą się stacjonarnie w ścisłym reżimie sanitarnym;
  2. Szkolenie sportowe we wszystkich oddziałach sportowych odbywa się stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia;
  3. Klasy IV-VIII pozostają na nauczaniu zdalnym do 14 maja;
  4. Od 17 do 30 maja uczniowie klas IV-VIII przechodzą na hybrydowy tryb nauczania (50% uczniów będzie uczyła się stacjonarnie w pierwszym tygodniu, a pozostałe 50 % uczniów – stacjonarnie w drugim tygodniu). O szczegółach uczniowie, rodzice i nauczyciele zostaną poinformowani z tygodniowym wyprzedzeniem.
  5. Obiady będą wydawane od 5 maja (dotyczy uczniów uczących się stacjonarnie).
  6. Biblioteka będzie czynna od 5 maja.

Szczegółowe rozwiązania organizacyjne wynikające z wytycznych MEiN, GIS i MZ:

Ogólne zalecenia sanitarne

Tygodniowe harmonogramy dla klas I-III:

Klasa 1

Klasa 2