Autor: Monika Jakubska 16 listopada 2022

Urząd Miasta Żory zaprasza Mieszkańców na wydarzenie z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza, które odbędzie się 18 listopada w Galerii Wiślanka. Mieszkańcy będą mieli możliwość zaczerpnąć porad Ekodoradcy oraz przedstawicieli Punktu Konsultacyjnego „Czyste Powietrze” m.in. jak uzyskać dotację na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację budynku. Dla najmłodszych przewidziano liczne zabawy i atrakcje.

Program wydarzenia:

14:30 – Rozpoczęcie Eventu

15:00 – Zdjęcia dla Małych i Dużych z Panem i Panią Żorkiem –  symbolem Miasta Żory

16:30 – Zabawy Ruchowe dla dzieci i rozdanie gadżetów ekologicznych

17:00 – Malowanie Twarzy

17:30 – Ekologiczny kącik plastyczny – pudełko dobrych myśli oraz ślimaki z papieru

18:00 – Eko-quiz oraz rozdanie gadżetów

19:00 – Zakończenie

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Żory Wydział Zarządzania Energią przy współfinansowaniu z środków Programu „Czyste Powietrze” oraz „Śląskie. Przywracamy błękit” Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego.