Autor: Mariola Karwot 24 czerwca 2021

21 czerwca 2021 r. na powitanie lata uczniowie kl. II a, III b i VI d z wybrali się w góry. Celem wyprawy była Kozia Góra – schronisko Stefanka. Trasę  rozpoczęliśmy w Bielsku –Białej Olszówce skąd wędrując Cygańskim Lasem– żółtym szlakiem, a następnie niebieskim dotarliśmy do celu. Na miejscu czekały nas zabawy na placu zabaw, ognisko z pieczeniem kiełbasek, herbata, która gasiła nasze pragnienie w upalny letni dzień. Był czas na rozmowy, gry i na zakup pamiątek.

W doborowym towarzystwie czas szybko mija, komu w drogę temu „trampki” – w godzinach popołudniowych ruszyliśmy zielonym szlakiem do Bielska – Olszówki gdzie czekał na nas autobus. Po godzinie szesnastej: opaleni, zmęczeni, szczęśliwi wróciliśmy do Żor.

Uczestnicy rajdu zorganizowanego przez SKT „Wędrowniczek”  żegnali się ze swoimi paniami:

– kl. II a dziękowała za dwa lata wspólnie spędzone i  żegnała się z p. Blandyną Wróbel, która odchodzi na emeryturę – życzymy jej zdrowia i wiele radości oraz miłych wspomnień z lat pracy w szkole,

– Kl. III b żegnała się z p. Bogusławą Dudą,  dziękując za trzy lata wspólnie spędzone,

– kl. VI d  żegnała  się z p. Asią Lewandowską, uczniowie zostają od nowego roku przydzieleni do innych klas.

Nauczycielom: p. Blandynie Wróbel, p. Bogusławie Dudzie, p. Joannie Lewandowskiej, p. Joannie Bazgier  oraz wszystkim uczestnikom  letniej wyprawy za dobrą kondycję, dyscyplinę wędrowca wzajemne wsparcie i  życzliwość Dziękuję!!!

Dla SKT „Wędrowniczek” była to szósta a zarazem ostatnia w tym roku szkolnym wyprawa.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych wypraw i opiekunom DZIĘKUJĘ!!!

Zapraszam już we wrześniu na szlaki górskie!

Życzę wspaniałego, radosnego i bezpiecznego odpoczynku!!!

Z pozdrowieniem turystycznym p. Mariola Karwot – opiekun SKT „Wędrowniczek”

Do miłego spotkania na szlaku 🙂