Autor: Monika Jakubska 12 listopada 2022

W czwartek 10.11.2022 r. odbyła się w naszej szkole  Akademia z okazji Święta Niepodległości. W montażu słowno-muzycznym, uczniowie przypomnieli nam wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu. Akademię rozpoczęły uczennice z klasy 5a piosenką „Przytulmy Polskę do serca”, którą zaśpiewały Gabrysia z 8b oraz Julia Kamińska z 8a. W dalszej odsłonie uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 przybliżyli nam historię powstania listopadowego i styczniowego. W przedstawieniu wykorzystano motyw Stańczyka – nadwornego błazna trzech ostatnich Jagiellonów. Gabrysia Żelazo w pięknej interpretacji piosenki „Mury” tchnęła w nas nadzieję i podtrzymała ducha historii. Antonina Iwanek z kl. 7s recytując wiersz C.K.Norwida „Moja piosenka” przypomniała nam o tęsknocie walczących za naszą ojczyznę. Na zakończenie akademii Janina Kula z 5a w śpiewający sposób wyjaśniła nam „Co to jest niepodległość?”. To była piękna i wzruszająca akademia, która uświadomiła nam, że musimy pamiętać, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze i nie jest czymś trwałym. A to, jaka będzie przyszłość naszej Ojczyzny zależy od tego jaki będzie człowiek, jacy będziemy my – wszyscy. Akademię przygotowały Panie: Marzena Jarosz i Monika Jakubska, które dziękują za wspaniałe zachowanie naszym uczniom, którzy w przejmujący sposób zareagowali na treści i wartości przekazane podczas uroczystości. Dziękujemy Pani Marzenie Paździor za wykonanie pięknego orła, a firmie Print Media Fototapety&Szkło za wykonanie pięknego plakatu, które stworzyły piękną dekorację 😀.

W trakcie akademii wykorzystano nowoczesny aparat fotograficzny, który został zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości:.

#laboratoriaPzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlości