Autor: Mariola Karwot 29 grudnia 2022

21 grudnia uczniowie klas: III a, III b, III c i III s zaprosili społeczność szkolną na jasełka pt. „Bóg się rodzi…”, które były połączone ze wspólnym kolędowaniem.

Uczniowie przenieśli nas w czasy przyjścia na świat Syna Bożego. Była droga do Betlejem, poszukiwanie noclegu przez Świętą Rodzinę, narodzenie Jezusa, towarzyszący temu wydarzeniu wołek i osiołki oraz chór Aniołów. Pole pasterzy i ich wędrówka do Betlejem by pokłonić się nowonarodzonemu. Nie zabrakło dworu króla Heroda i walki dobra ze złem oraz mędrców wędrujących za gwiazdą. Nad całością czuwali narratorzy, którzy wprowadzali nas w poszczególne wydarzenia. Przedstawieniu towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu uczniów klas trzecich.

Występ uświetniła dekoracja, którą wykonały p. Monika Jakubska, p. Justyna Gawlik oraz p. Mariola Karwot.

Małym artystom dziękuję za piękną lekcję Ewangelizacji i świadectwo wiary!

Uczniom przybyłym na spotkanie za kulturę, szacunek do małych artystów oraz włączenie się do wspólnego kolędowania.

Wychowawcom klas trzecich: p. Justynie Gawlik, p. Katarzynie Smoleńskiej, p. Marioli Jarczyk -Biernackiej i p. Joannie Bazgier  oraz p. Monice Rybie za pomoc i poświęcony czas.

Pamiętajmy!

Jezus Chrystus rodzi się każdego dnia w Naszych sercach, kiedy czynimy dobro. Nieśmy Go ludziom jak Maryja.

Ze świątecznym i noworocznym pozdrowieniem katechetka Mariola Karwot