Autor: Mariola Karwot 10 czerwca 2022

2 czerwca 2022 r. w salach przy parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Żorach odbył się Rejonowy Konkurs Plastyczny dla uczniów kl. I –III. W konkursie wzięło udział 18 Szkół Podstawowych Dekanatu Suszec i Dekanatu Żory – 51 uczniów. Konkurs rozpoczął się wspólną modlitwą prowadzoną przez księdza dziekana Krzysztofa Lalę oraz przywitaniem gości przez panią wicedyrektor Monikę Jakubską.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci tematyką Eucharystii, pogłębienie wiedzy biblijnej o zapowiedzi i ustanowieniu przez Pana Jezusa sakramentu Eucharystii, kształtowanie postawy świadomego i pełnego uczestnictwa we Mszy świętej. Kształtowanie umiejętności plastycznych, wrażliwości artystycznej, promowanie młodych talentów plastycznych poprzez umożliwienie prezentacji twórczości dzieci szerszemu kręgowi odbiorców.

Uczniowie mieli do wyboru jeden z trzech tematów:

• cudowne rozmnożenie chleba.
  • ustanowienie Eucharystii.
  • Eucharystia dziś.

Mali artyści prace plastyczne wykonywali pod okiem pani Marzeny Paździor – nauczyciela plastyki w Szkole Podstawowej nr 15.

Całą atrakcją konkursu były zabawy na świeżym powietrzu w ogrodzie farskim prowadzone przez panią katechetkę Halinę Laskowską. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pączków, herbaty z sokiem malinowym oraz ogniska i pieczenia kiełbasek.

Komisja wszystkie prace wyróżniła oraz wyłoniła zwycięzców:

W kategorii klas I:

I miejsce – Gabriela Sadowska – Szkoła Podstawowa nr 17 w Żorach

II miejsce – Adrianna Paweł – Szkoła Podstawowa w Suszcu

III miejsce – Łucja Tomala – Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach

W kategorii klas II:

I miejsce – Filip Dziadowicz – Szkoła Podstawowa nr 13 w Żorach

II miejsce – Milena Najberg – Szkoła Podstawowa nr 15 w Żorach

III miejsce – Judyta Bolesta – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 w Żorach

W kategorii klas III:

I miejsce – Małgorzata Teodorczyk – Szkoła Podstawowa w Suszcu

II miejsce – Milena Świerczek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mizerowie

III miejsce – Laura Hanke – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kobielicach

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, podziękowaniami, kredkami – pastelami, zaś zwycięzcy atrakcyjnymi nagrodami książkowymi oraz plastycznymi.

Prace uczniów zostały wystawione w kościele Miłosierdzia Bożego w Żorach.

Darczyńcami Konkursu był Dekanat Żory, Dekanat Suszec oraz ksiądz Proboszcz Krzysztof Lala, który z okazji Dnia Dziecka obdarował uczestników słodkościami.

Dziękuję katechetkom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz pani Joli Rybie i pani Pelagii Marcisz Gamoń za pomoc w organizacji konkursu.

Organizatorem konkursu była p. Mariola Karwot – Doradca Metodyczny Nauki Religii oraz pani katechetka Jolanta Ryba przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 15 i parafią Miłosierdzia Bożego.