Autor: Mariola Karwot 31 października 2022

20 października 2022 r. kolejna wyprawa „Wędrowniczka” – ciąg dalszy świętowania 18 tych Urodzin. Tym razem świętują trzecioklasiści. 45 uczniów kl. III b, III c i III s wraz z p. Joanną Bazgier, p. Justyną Gawlik, p. Bożeną Ogińską, p. Bernadetą Jandudą i p. Irminą Kiernozek pod okiem p. Marioli Karwot przemierzyli trasę: zielonym szlakiem z Brennej przez Wielką Cisową na Błatnią (917 m n.p.m.) tradycyjnie sesja zdjęciowa z 18, podziwianie panoramy, odśpiewanie sto lat i jak przystało na urodziny – słodki poczęstunek. Zejście ze szczytu do schroniska PTTK na Błatniej. Odpoczynek, integracja grupy, zabawy. Po nabraniu sił ruszyliśmy z powrotem zielonym szlakiem jednak Pod Lasem odbiliśmy na czarny szlak i zeszliśmy do Brennej Centrum.

Jak świętować to świętować – lody w Cukierni „Bajka” dla każdego, pamiątki i do Żor.

Tradycyjnie – Pogoda na 6! Kondycja 6! Poczucie humoru 6! Zachowania 6!

Do świętowania w gronie trzecioklasistów została zaproszona p. Barbara Baran – emerytka naszej szkoły, która w 2004 roku razem z p. Mariolą założyła SKT „Wędrowniczek” . Dziękujemy jej za poświęcony czas i wspomnienia😊

Dziękujemy naszym turystom za miłe świętowanie 18. Urodzin „Wędrowniczka”

Przeszliśmy: 9,6 km, 541 metrów przewyższenia i zdobyliśmy 15 punktów do GOT.

Pozdrawiam turystycznie i do miłego spotkania na szlaku- p. Mariola 😊