Autor: Mariola Karwot 18 października 2022

Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” 12 października obchodziło swoje 18-te Urodziny. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII zostali zaproszeni do wspólnego świętowania urodzin na Baraniej Górze. We wczesnych godzinach porannych grupa 48 uczniów wyruszyła spod szkoły na kolejną górską przygodę.  Wędrówkę rozpoczęliśmy w Wiśle Czarne niebieskim szlakiem – Białej Wisełki doszliśmy na szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Pogoda była CUDOWNA- niebo przejrzyste, słońce i ta…. widoczność. Na szczycie ukazała nam się przepiękna panorama. Doskonale widać było m.in. Stożek Wielki, Cieślar, Wielką Czantorię, Równicę, Skrzyczne, Babią Górę, Beskid Żywiecki- Babią Górę, Pilsko…. oraz Tatry. Niewątpliwie Barania Góra to jeden z najlepszych punktów widokowych w Beskidzie Śląskim. Kiedy już emocje opadły to zaśpiewaliśmy sto lat, był słodki poczęstunek i sesja zdjęciowa z 18. Po czym przez Wierch Wisełka dotarliśmy do Schronisko PTTK Przysłop pod Baranią Górą. Tu dłuższy odpoczynek dla zregenerowania sił. Pieczątki do książeczek GOT i w drogę czerwonym a następnie czarnym szlakiem – Czarnej Wisełki do Wisły Czarne.

Od godziny 7:30 do godziny 17: 00, kiedy zameldowaliśmy się w Żorach towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda – „złota polska jesień” z babim latem😊

Pokonaliśmy 16,6 km, 692 metry przewyższenia i zdobyliśmy 22 punkty do GOT.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Joanna Bazgier, p. Justyna Gawlik, p. Katarzyna Smoleńska, p. Damian Bałdys oraz p. Mariola Karwot – opiekun „Wędrowniczka”. Przewodnikiem na trasie był zaprzyjaźniony z naszym kołem p. Zbigniew Jantoń.

Wszystkim uczestnikom wyprawy za atmosferę, poczucie humoru a nade wszystko za dyscyplinę i dobrą kondycję DZIĘKUJĘ!!!

Do zobaczenia na szlaku – p. Mariola