Autor: Mariola Karwot 23 maja 2022

Jak co roku wiosną Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” bierze udział w górskim rajdzie organizowanym prze PTTK Rybnik. W tym roku 20 maja nasza grupa w liczbie 51 uczniów( II s, IV a, IV s, V b, V s, VII a, VII e) oraz 5 opiekunów wyruszyło w Góry Opawskie, by zdobyć najwyższy szczyt tego pasma – BISKUPIĄ KOPĘ, a zarazem wziąć udział w rajdzie „Górska Wiosna 2022”, którego meta była w Górskim Domu Turystyczny pod Biskupią Kopą.

Nasza drużyna wędrowała szlakiem czerwonym: Pokrzywna – Pod Gołębim Wzgórzem- Szyndzielowa Kopa – Zamkowa Góra – Złodziejska Droga – Srebrna Kopa- Przełęcz pod Kopą – BISKUPIA KOPA (872 m n.p.m.) – Pod Biskupią Kopą – Dom Górski pod Biskupią Kopą (meta) – zejście żółtym szlakiem – Ścieżka Langego – Rozdroże pod Piekiełkiem – Bukowa Góra – Jarnołtówek.

W czasie całej wędrówki sprzyjała nam piękna słoneczna pogoda oraz towarzyszyły piękne widoki. Na szczycie Biskupiej Kopy znajduje się 18 metrowa wieża widokowa przypominająca latarnie morską. Tam był dłuższy odpoczynek, sesja zdjęciowa, zimne napoje, lody …. Zaś na mecie rajdu czekały na nas atrakcje: znaczki rajdowe, losy, pyszna kiełbaska z grilla oraz zawody: dart, strzelanie z wiatrówki i konkurs wiedzy turystycznej. Nasi uczniowie dzielnie nas reprezentowali we wszystkich konkursach. Zdobyliśmy III miejsce drużynowo oraz PUCHAR!!!

Wielkie BRAWA dla II s – 22 uczniów – najmłodsi uczestnicy rajdu – a pokonali najdłuższą i najtrudniejszą trasę wiodącą na szczyt Gór Opawskich.

Dziękuję opiekunom: p. Justynie Gawlik, p. Magdalenie Gawron, p. Joannie Pyrek, p. Joannie Bazgier za opiekę nad turystami😊

Dziękujemy organizatorom za miłą zabawę, Przodownikowi Turystyki Górskiej Grzegorzowi Kulikowi za prowadzenie naszej grupy!

Turystom za dobrą kondycję, wzajemne wsparcie, uśmiech, życzliwość i humor DZIĘKUJĘ!

Do miłego spotkania na szlaku – opiekun „Wędrowniczka” p. Mariola Karwot