Autor: Mariola Karwot 9 października 2022

7 października 2022 r. 44 uczniów klas IV a, VI b, VI c pod okiem p. Agnieszki Radziszewskiej, p. Elżbiety Wolnik, p. Justyny Gawlik, p. Justyny Nowak i p. Marioli Karwot wyruszyło na rajd górski. Głównym celem wyprawy była integracja uczniów, aktywny wypoczynek, przełamywanie słabości, trudności oraz poznawanie Beskidu Śląskiego w barwach jesieni. Pogoda wymarzona, słońce, ciepło, błękitne niebo oraz magia kolorów.

Wędrówkę rozpoczęliśmy w Wiśle Jawornik- zielonym szlakiem doszliśmy do Przełęczy Beskidek skąd szlakiem czerwonym zdobyliśmy Szoszów Wielki (866 m n.p.m.) a następnie zeszliśmy do Schroniska PTTK na Soszowie. Po dłuższym odpoczynku, zabawach na świeżym powietrzu niebieskim szlakiem dotarliśmy do Wisły Jawornik.

Na zakończenie wyprawy – lody włoskie i powrót do Żor.

Można powiedzieć kolejny wyjazd udany!

Pani Elżbieta szczególnie może być zadowolona z wyprawy, bo wróciła z siatką grzybów😊

Przeszliśmy 8 km, 446 metrów podejść i 12 punktów do GOT.

Dziękuję za wspólną wędrówkę i zabawę na szlaku!

Pozdrawiam turystycznie – opiekun „Wędrowniczka” – p. Mariola Karwot