Autor: Jacek Buszka 11 października 2013

Pasowanie na Ucznia 2013

„Tropiciele wiedzy” – takie hasło towarzyszyło nam podczas ślubowania uczniów klas I, które odbyło się dnia 11 X 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Żorach.

W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Każda klasa wyróżniała się kolorystycznie: Ia – kolor niebieski, Ib – kolor czerwony, Ic – kolor zielony

i Id – kolor żółty . Dzieci trzymały w ręku kolorowe balony, a na głowach miały papierowe czapki w kształcie dzioba.

Na początku odbyła się prezentacja części artystycznej w wykonaniu uczniów klas I. W scenariuszu imprezy znalazły się wiersze recytowane przez dzieci oraz piosenki z podkładem muzycznym.

W części oficjalnej nastąpiło ślubowanie i ceremonia pasowania na ucznia. Dzieci ślubowały być: dobrymi uczniami, przyjaciółmi zwierząt i roślin oraz swa nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pani Dyrektor Katarzyna Foltys odczytała Akt Mianowania dzieci z rocznika 2006 i 2007 i tym samym zostały one przyjęte do grona braci uczniowskiej naszej szkoły. Imprezę uświetnił występ zespołu wokalno – tanecznego „Małolaty” prowadzonego przez panią Wiesławę Wojciech i panią Elżbietę Kadziak. Zespół zaprezentował dwa tańce: „Hafanana” oraz „Kowbojki”.

Całości dopełniała piękna dekoracja przedstawiająca dzieci, jako tropicieli wiedzy przygotowana przez panią Marzenę Paździor. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Spośród zaproszonych gości na tę uroczystość swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrekcja Szkoły: pani Katarzyna Foltys, pani Elżbieta Wolnik, pan Jacek Buszka oraz pierwszy dyrektor szkoły pani Ewa Mitręga – Kosmal, naczelnik Wydziału Edukacji pani Bożena Dąbrowska, metodyk edukacji wczesnoszkolnej pani Jadwiga Tabor, proboszcz z kościoła Miłosierdzia Bożego ksiądz Krzysztof Lala, kierowniczka klubu „Rebus” pani Barbara Chudek, a także licznie przybyli rodzice naszych wspaniałych uczniów.

Uczniów przygotowały wychowawczynie poszczególnych klas, tj.: Ia – pani Mariola Jarczyk – Biernacka, Ib – pani Elżbieta Kadziak, Ic – Ewa Szewczyk, Id – pani Blandyna Wróbel.

Nad całością imprezy czuwały nauczycielki: p. Elżbieta Kadziak i p. Mariola Jarczyk – Biernacka.

Wydarzenie zostało sfilmowane przez telewizję TVS Żory. Relacja ze ślubowania jest dostępna na stornie internetowej www.tvzory.pl.