Autor: Mariola Karwot 9 czerwca 2021

31 maja Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek” zaprosiło uczniów klas V a, V s oraz III s wraz z wychowawczyniami: p Irminą, p. Marzeną , p. Magdaleną oraz p. Joanną i p. Violettą na majówkę w góry.

Zwarci i gotowi w liczbie 52 uczestników wyruszyliśmy do Brennej, skąd zielonym szlakiem przez Cieślar dotarliśmy Błatnią (917 m. n.p.m.). W czasie wędrówki podziwialiśmy piękne widoki pasma Beskidu Śląskiego, zdobywaliśmy wiedzę turystyczną, pokonywaliśmy swoje słabości, wspieraliśmy się wzajemnie. Po zdobyciu szczytu spędziliśmy chwilę w schronisku poświęcając czas na małe zakupy i potwierdzenia w książeczkach GOT. Następnie udaliśmy się do Rancza pod Błatnią, gdzie czekało na nas ognisko, pieczenie kiełbasek, zabawy, wspólne biesiadowanie na łonie natury. Około godziny 14:15 ruszyliśmy w drogę powrotną do Brennej Centrum. W przeddzień Dnia Dziecka na uczestników czekała mała niespodzianka – pyszne lody w Cukierni „Bajka”. Zakup pamiątek i do domu.

Pogoda dopisała, poczucie humoru również. Kolejną wyprawę po długiej przerwie możemy uznać za udaną!

W czasie wędrówki pokonaliśmy 10 km, 551 m podejść, 535 m zejść, zdobyliśmy 15 punktów do książeczek GOT:)

Za miłe chwile spędzone wspólnie na szlaku DZIĘKUJĘ!

Z pozdrowieniem turystycznym – p. Mariola -opiekun SKT „Wędrowniczek”