Autor: Monika Jakubska 17 listopada 2022

W środę 9 listopada 2022 r. odbyła się  w Miejskim Ośrodku Kultury Miejska Gala Patriotyczna, podsumowująca Powiatowe Konkursy Prozy, Poezji i Piosenki Patriotycznej z cyklu „Patriotyzm na co dzień i od święta”. Byliśmy świadkami pięknych występów laureatów tych konkursów z żorskich szkół i przedszkoli. W gali uczestniczyli włodarze naszego miasta, dyrektorzy szkół, nauczyciele i zaproszone rodziny występujących laureatów. Wśród występujących laureatów, na scenie wystąpiła nasza uczennica klasy 8b Gabriela Żelazo, która zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VIII, śpiewając piosenkę „Mury”. Na podium konkursu w kategorii klas IV-VIII stanęła również Janina Kula z klasy 5a, która zajęła II miejsce w swojej kategorii, śpiewając piosenkę „Co to jest niepodległość?”. Tę wzruszającą miejską akademię rozpoczęły uczennice klasy 5a w etiudzie teatralnej do piosenki „Przytulmy Polskę do serca”, którą zaśpiewały Julia Kamińska z klasy 8a i Gabriela Żelazo z klasy 8b.

Galę przygotowała i prowadziła pani Monika Jakubska, a koordynatorem była Pani Jadwiga Tabor. W organizacji gali pomagały również nasze niezawodne nauczycielki: pani Katarzyna Smoleńska i pani Mariola Jarczyk-Biernacka.

Organizatorami gali i konkursów są: Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne, Centrum Edukacji Regionalnej, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Żorach i Urząd Miasta Żory.