Autor: Mariola Karwot 9 czerwca 2021

1 czerwca to szczególna kartka w kalendarzu- Dzień Dziecka!!!

Uczniowie kl. I a z p. Katarzyną Smoleńską i p. Marzeną Paździor oraz kl. I s  z p. Justyną Gawlik i p. Bożeną Ogińską świętowali ten szczególny dzień w górach.

Szkolne Koło Turystyczne „Wędrowniczek”, chcąc zachęcić uczniów do aktywnego wypoczynku i wędrówek po górskich szlakach zaprosiło małych turystów na trasę z Brennej Bukowej (żółtym szlakiem) na Przełęcz Karkoszczonka. W Chacie Wuja Toma na uczniów czekało ognisko, pieczenie kiełbasek, pyszna herbata, zabawy oraz pasowanie na „Wędrowniczka”.  Mali turyści poznali kilka ważnych zasad związanych z wędrówkami po górach oraz sposób znakowania szlaków górskich. Dowiedzieli się również co to jest książeczka GOT i jak zdobywa się odznaki turystyczne. Zachęceni do zbierania  punktów uczniowie kupili sobie książeczki i zebrali pierwsze punkty – 10 punktów GOT.

Całodzienna wyprawa zakończyła się w Cukierni Bajka- na pysznych lodach z okazji Dnia Dziecka.

Szczęśliwi z opalonymi buźkami wróciliśmy do Żor, by dalej w gronie rodzinnym świętować ten szczególny dzień😊

Małym turystom oraz opiekunom za miły czas, humor, radość dnia DZIĘKUJĘ!

Zapraszam na kolejne wyprawy w nowym roku szkolnym!

Pozdrawiam turystycznie p. Mariola Karwot