Autor: Katarzyna Smoleńska 23 lutego 2015

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 10 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem:

Razem tworzymy lepszy Internet”.

Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 r. organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.

W naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu obchodzimy w dniach od 16 do 28 lutego br. W tych dniach podjęte zostaną następujące działania:

– sesja plakatowa, tworzenie prezentacji multimedialnych „Razem tworzymy lepszy Internet”,

– cykl pogadanek na temat bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, praw i obowiązków panujących w sieci oraz realizacja działań pod hasłem *Razem tworzymy lepszy Internet*,

– zajęcia dla klas I – III w oparciu o scenariusz i kreskówki „Owce w sieci”,

– zajęcia dla klas IV – VI w oparciu o multimedialny program edukacyjny „3..2..1.. Internet” oraz film „Gdzie jest Mimi? (poświęcony cyberprzemocy),

– promowanie witryn internetowych poświęconych ww. problematyce, zapoznanie uczniów z adresami bezpiecznych stron i zachęcanie do ich odwiedzania (www.dzieckowsieci.pl, www.sieciaki.pl),

– umieszczenie na stronie internetowej szkoły informacji na temat obchodów DBI.

pdf. ►Zasady Bezpiecznego Internetu

Organizator obchodów: