Autor: Monika Jakubska 5 października 2022

Sobota 1 października 2022 r. to był wspaniały dzień, który udało się zorganizować w naszej szkole i  z pewnością długo będziemy go pamiętać!!
Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły oraz niezawodni rodzice stanęli na wysokości zadania i przyczynili się do tego, że festy był znakomicie przygotowany. Przez cały tydzień wszyscy trzymaliśmy kciuki, żeby nie padało i dopisała nam pogoda i…… udało się.!!! Co działo się na zewnątrz szkoły i w środku jest nie do opisania, niech żałują Ci których nie było!!

Atmosfera i atrakcje były niesamowite. Na korytarzu szkolnym odbył się kiermasz puzzli, maskotek i książek, z którymi podzielili się nasi uczniowie, a w salach lekcyjnych odbywały się przeróżne zajęcia, m.in. doświadczenia fizyczno-chemiczne, doświadczenia z suchym lodem, warsztaty plastyczne, ozoboty, zabawy prowadzone przez studentki UŚ, gra w szachy, pokazy okularów 3D, zajęcia przyrodnicze i wiele wiele innych, których nie sposób wymienić. Nie zabrakło również ścianki do robienia zdjęć, które wykonywała nasza absolwentka oraz wspaniałego jeżyka, przy którym wszyscy robili sobie fotograficzne pamiątki, i który stał się symbolem festynu, a wykonany został przez naszą wspaniałą plastyczkę panią Marzenę Paździor.

A oto link do zdjęć wykonywanych przez naszą absolwentkę:

Na zewnątrz natomiast była można było zakupić przepyszne ciasta, kiełbasę z grilla, żurek ugotowany przez nasze wspaniałe panie kucharki, popcorn, gorącą kawę i herbatę, czekoladę i rurki z kremem. Na stoisku języków obcych można było porozmawiać w języku angielskim i nauczyć się języka migowego. Można było również pozjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni jak również zapoznać się z pracą strażaków. Na sali gimnastycznej odbywały się pokazy sztuk walki i zorganizowane były rozgrywki sportowe dla uczniów szkoły. Jak widzicie atrakcji nie było końca!

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak wspaniałej imprezy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i dzieci to jedna społeczność dbająca wspólnie o dobro i odpowiednią atmosferę w szkole!!

Do zobaczenia już za rok!!
Wszystkie zdjęcia z festynu dostępne są na facebooku sp15.

Nie starczyło by nam słów, aby opisać wdzięczność jaką chcemy wyrazić dla Was za wkład włożony w organizację Festynu. A dziękują koordynatorki festynu:  Monika Jakubska, Magdalena Gawron i Hanna Zyg.

Bardzo dziękujemy sponsorom, dzięki którym mogliśmy przygotować dla Was tak wiele atrakcji i nagród. A byli to: