Autor: Katarzyna Smoleńska 23 września 2020

opracowała – Marzena Znajszły

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to obchodzone jest od 2008 roku w 143 krajach. Inspiracją do zorganizowania tej wielkiej światowej akcji była książka Petera Reynoldsa pt. „Kropka”, która zmieniła świat głównej bohaterki – Vashti, ale także poruszyła serca miliona dzieci, młodzieży, dorosłych na całym świecie.

Obchody Dnia Kropki w naszej szkole rozpoczęliśmy od poznania opowiadania o Vashti, które mogliśmy wysłuchać przez szkolny radiowęzeł.

Nie umiem, nie potrafię, nie dam rady… znasz te słowa? Vashti też je dobrze znała, do czasu, aż odważyła się postawić małą kropkę. Historia tej małej dziewczynki uświadomiła nam wszystkim, że w każdym z nas drzemie jakiś talent, każdy z nas ma mocne strony, umiejętności, z których może do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy. A czy Ty postawiłeś już swoją małą kropkę? Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zacznijmy go więc od postawienia swojej własnej kropki, od której wszystko się się zaczyna. Życzymy pięknych, udanych odkryć.