Autor: Katarzyna Smoleńska 12 grudnia 2016

tekst i zdjęcia – p. Marzena Paździor

11.12.2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się po raz piąty „Świąteczny Koncert Charytatywny”, w którym brał udział zespół muzyczny naszej szkoły „Rytmus” przygotowany przez panią Wiesławę Wojciech. Koncert połączony był z Kiermaszem Świątecznym, a cały dochód z Jubileuszowego Koncertu i Kiermaszu Charytatywnego przeznaczony został na potrzeby Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach.

Nasza szkoła od pięciu lat wspiera „Świąteczny Kiermasz Charytatywny”, na którym prezentuje i sprzedaje swoje prace. W tym roku swoją pomoc zaoferowały uczennice z klasy V D ( Daria Gołaszewska, Zuzanna Iwanek, Martyna Tomaszewska, Pola Walczak) oraz VI P (Natalia Lisowska, Zuzanna Michalewicz) pod opieką p. Marioli Karwot i p. Marzeny Paździor.

Akcja ma na celu:

• integracje dzieci i młodzieży

• uwrażliwienie młodych ludzi na krzywdę drugiego człowieka

• promowanie wolontariatu wśród dzieci i młodzieży – niesienie pomocy ludziom potrzebującym

• przełamywanie barier wśród ludzi

• promowanie młodych ludzi.