Autor: Katarzyna Smoleńska 19 listopada 2016

opracowała – p. Danuta Grodoń-Śliwińska

Biuro  Śledcze Tomuś Orkiszek i Partnerzy” Agnieszki Stelmaszyk

Pełna humoru, zadziwiających zdarzeń i zabawnych bohaterów seria książek detektywistycznych. Tomuś – inteligentny detektyw, który wraz ze swoimi niezawodnymi partnerami – chomikiem, rybką i kotką potrafi rozwikłać każdą skomplikowaną sprawę.

 

Hania Humorek” Megan McDonald

Seria książek o bardzo niezależnej i nieco zakręconej dziewczynce, pełnej fantazji i najdziwniejszych pomysłów, które przysparzają jej nieustannych kłopotów, a w połączeniu ze zmiennymi nastrojami bohaterki dają wręcz wybuchową mieszankę.

 

Zaopiekuj się mną” Holly Webb

Seria przedstawia historie, które przydarzyły się dzieciom oraz ich zwierzętom. Opowieści w książkach zawierają wątki, które wydarzyły się naprawdę, jednak wplecione w fikcyjne otoczenie. W każdym tomiku autorka przedstawia wzruszająco niezwykłą więź pomiędzy dzieckiem a czworonogiem.

 

„Nudzimisie” Rafała Klimczaka
Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte!
Wszystko zaczęło się od tego, że mały Szymek się nudził. Głośno wołał: „Nuuuuudzi mi się! Nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły…
Seria książek o przyjaźni przedszkolaków z sympatycznymi stworkami, o odnudzaniu, superzabawie i niezwykłym miejscu – Nudzimisiowie. Książki, które uczą właściwego postępowania i rozwiązywania problemów, honorowych postaw i dbania o środowisko.

 

„Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka
Tytułowy bohater uczy poszanowania dla zasad i reguł życia. Ma troje podopiecznych: rozbrykaną kaczkę Katastrofę, spokojnego psa Pypcia i małomówną muchę Bzyk-Bzyk. Każde z nich znacząco różni się od siebie, ale jest równie mocno kochane przez Pana Kuleczkę, niezależnie od swoich wad. Bohaterowie razem przeżywają zwykłe-niezwykłe przygody, a historie przedstawione w książkach emanują ciepłem, spokojem i przyjaźnią oraz uczą, jak cieszyć się z najmniejszych – pozornie najmniej znaczących – drobiazgów.


„Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke
Każda książka serii jest zbiorem opowiadań, a każde opowiadanie zawiera zagadkę na wzór kryminalnej, dotyczącą życia codziennego mieszkańców pewnej kamienicy. Tytułowym bohaterem serii jest sympatyczny detektyw Pozytywka, właściciel agencji detektywistycznej Różowe Okulary. Jego konkurentem jest detektyw Martwiak, właściciel agencji detektywistycznej Czarnowidz. Pozytywka potrafi rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę, a czytelnicy, podążając tropem jego rozumowania, uczą się logicznego myślenia i wyciągania wniosków.

                            

Przygody leśnych skrzatów” Rafała Klimczaka

Autor serii „Nudzimisie” tym razem zaprasza do bajkowego świata ekoludków – leśnych skrzatów, które dzień po dniu, wspólnie z przyjaciółmi: dzikiem Teodorem i łosiem Gabrysiem, pomagają zwierzętom i ratują przyrodę. Mądra i pełna humoru książka prezentuje wiele interesujących informacji dotyczących przyrody.”

 

„Detektywów para – Jacek i Barbara” Dariusza Rekosza

Dobro i zło stanowią nieodłączny element życia wszystkich ludzi. Jacek i Basia, stawiając czoła licznym przeciwnościom, pokazują, jak wybrnąć z trudnych sytuacji, nie łamiąc przy tym podstawowych zasad właściwego postępowania. W powieściach roi się od przykładów dobrego i złego postępowania. Czyny karygodne zostają przyporządkowane odpowiedniemu „paragrafowi”. Winnych dosięga sprawiedliwość. Zło zostaje ukarane, a dobro – nagrodzone. Książki pełne wesołych dialogów i śmiesznych sytuacji zilustrował zabawnymi grafikami Bohdan Butenko.”

      

„Piątka z Zakątka” Krystyny Drzewieckiej

Seria zabawnych książek o świecie widzianym oczami dziesięciolatka – o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach, o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Tytułową „piątkę” tworzy grupka dzieci oraz jamnik. Humorystyczne opowiastki podkreślone dowcipnymi komentarzami, nie pozbawione są celnych życiowych obserwacji.”

 

„Już Czytam”

„Już Czytam” Wydawnictwa Zielona Sowa to seria książek przeznaczonych do samodzielnego czytania przez dzieci rozpoczynające swoją przygodę z czytaniem. Zabawne historyjki ze zwykłymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami bawią i zachęcają do czytania. Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem, duża czcionka i kolorowe ilustracje sprawiają, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek, wyjaśniający trudne wyrazy i zadania sprawdzające zrozumienie tekstu.

„Czytamy bez mamy”

„Czytamy bez mamy” Wydawnictwa Debit to seria książeczek skierowana do dzieci, które uczą się czytać samodzielnie. Duże litery, proste słownictwo, kolorowe, dowcipne ilustracje oraz pełne humoru perypetie bohaterów zachęcają dziecko do nauki czytania. Seria jest podzielona na trzy poziomy w zależności od czytelniczego zaawansowania dziecka.

 

 

„Pierwsze Czytanki”

„Pierwsze czytanki” Grupy Wydawniczej Publicat to seria specjalnie dobranych, pełnych przygód historyjek z kolorowymi, atrakcyjnymi ilustracjami dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Proste, nieskomplikowane zdania, duże litery zachęcą dzieci do samodzielnego przeczytania książeczek. Opowiadania napisali najlepsi polscy autorzy współcześni dzieci znają ich nazwiska z podręczników szkolnych), a zilustrowali znakomici rysownicy.

 

Basia i …” Zofii Staneckiej

Współczesna, zabawna i mądra seria książek o perypetiach Basi – poszerzają wiedzę dziecka, pomagają zrozumieć otaczający je świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. 

 

„Jeżynka…” Piotra Rowickiego

Prześmieszna książka o przygodach kilkuletniej dziewczynki o „smacznym” imieniu Jeżynka, z którą ciągle są jakieś kłopoty. Zwariowane historie, dużo humoru i świetna zabawa przy czytaniu.

 

„Wiersze dla dzieci…” Wydawnictwa MARTEL

Kolorowa, charakterystyczna seria książek zawierających wiersze dla dzieci polskich autorów, wydana w odpowiedniej dla najmłodszych szacie graficznej.

 

„Poznaję Ciekawe Zawody…” Wydawnictwa DAMIDOS

„Policjant, żołnierz, górnik, strażak, kierowca, lekarz…każdy z tych zawodów wydaje się interesujący. Jakie wymagania trzeba spełniać, chcąc wybrać jeden z nich? Książki prezentujące najpopularniejsze zawody zawierają rzeczowe informacje, zaskakujące fakty, ciekawostki oraz autentyczne zdjęcia.”

 

„Ciekawe Dlaczego…” Wydawnictwa FK J.K. OLESIEJUK

„Seria książek dla najmłodszych czytelników ciekawych świata. Dzieci znajdą tu odpowiedzi na wiele trudnych i podchwytliwych pytań. Książki w interesujący sposób przedstawiają naszą planetę i świat natury, zawierają mnóstwo informacji oraz ciekawostek.”

 

„Świat Nauki…” Wydawnictwa JEDNOŚĆ

„Tematyka każdej książki wiąże się z wybraną dziedziną nauki i techniki. Ciekawe choć trudne dla młodego czytelnika treści przedstawiono w sposób urozmaicony, stosując prosty język i zaskakując mało popularnymi ciekawostkami.”

 

„Mądra Mysz…” Wydawnictwa MEDIA RODZINA

„Ciekawe opowieści, które najmłodszym dzieciom objaśniają świat. Fakty dotyczące poszczególnych zawodów oraz związanej z nimi problematyki np. technicznej zaprezentowane zostały w pouczający i wesoły sposób. Książeczki rzetelnie wyjaśniają funkcjonowanie poszczególnych obszarów życia, np. organizacji lotniska czy gospodarki odpadami. Wyposażone w fachowe szczegóły ilustracje maszyn czy pojazdów na długo przyciągają uwagę dziecka.”

Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.
Widok z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 15 w Żorach.

Archiwum

Przyjaciele Szkoły.
 • Żorskie Centrum Regionalne
 • Muzeum Miejskie w Żorach
 • PPP w Żorach
 • MOK w Żorach
 • Print Media
 • Centrum Języków Obcych
 • WTZ w Żorach
 • MBP w Żorach
 • RADIO PIEKARY
 • Cała Polska Czyta Dzieciom
 • AGH w Krakowie
 • Piekarnia "Rehlis"
 • Agata Optyk
 • Castorama
 • Mydlarnia u Franciszka
 • "Right Now"
 • Piekarnia "Emilia Kristof"
Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług (logowanie, zarządzanie utworzonym kontem). W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

 

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Strona ta nie zbiera żadnych indywidualnych danych, nie profiluje treści.

Zamknij