Autor: Danuta Grodoń-Śliwińska 12 czerwca 2016

10 czerwca o godzinie 10.00 w szkolnej bibliotece zebrało się 20 uczniów z klas drugich i trzecich, którzy potrafią i lubią czytać. Dzieci przyszły z własnymi lub wypożyczonymi książkami, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” ogłoszonej przez czasopismo „Biblioteka w szkole”. Uczniowie przedstawili książki, z którymi przybyli i opowiedzieli o swoich zainteresowaniach czytelniczych. Po chwili cichego zatopienia się w lekturach, dzieci głośno czytały pojedyncze, dowolnie wybrane zdania ze swoich książek, które ułożyły się w zabawne opowiadanie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do kolejnej akcji promującej czytanie.