Autor: Danuta Grodoń-Śliwińska 7 listopada 2016

Nasza szkoła została w tym roku włączona do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom oraz Uczniom za wszystkie uwagi, sugestie i propozycje dotyczące zakupu książek do szkolnej biblioteki.

Zachęcamy do włączenia się w działania rozwijające zainteresowania czytelnicze dzieci:

„Świat moich książek” – prowadzenie dzienniczków przeczytanych książek (za każdą książkę dziecko może otrzymać w bibliotece szkolnej niepowtarzalną pieczątkę)

„Krąg czytelniczy” – czytanie książek w świetlicy i w szkolnej bibliotece

„Konkurs 5 Pytań” – comiesięczny konkurs biblioteczny dotyczący serii, autorów i tytułów książek oraz bohaterów literackich

„Hit książkowy” – oddawanie głosu w bibliotece szkolnej na swoje ulubione książki

„Czytaj książki, będziesz wielki”Wielka Liga Czytelników – ogólnopolski konkurs czytelniczy polegający na czytaniu książek i rozwiązywaniu testów

„Sięgnij po książkę” – propozycje książkowe prezentowane na stronie naszej szkoły

Czytajmy w domu i na wyjazdach… ulubione książki rodziców, dziadków i dzieci …czytanie rozbudza zainteresowania, ułatwia poznawanie świata, uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, ułatwia naukę, uczy wartości moralnych, rozwija wrażliwość, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera… zapraszamy do czytania! (więcej informacji w bibliotece szkolnej; zachęcamy do odwiedzania strony Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom)