Głównym założeniem Szlachetnej Paczki jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. Wierzymy, że dzięki życzliwości, zaangażowaniu i wrażliwości uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników uda nam się spełnić marzenia jednej z żorskich rodzin. Z internetowej bazy rodzin wybraliśmy rodzinę pani Doroty, która samotnie wychowuje trójkę dzieci: Marcelinę 12 lat, Oliwię 10 lat i Bartosza 2 lata. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymieniła:
– żywność trwałą o dłuższej dacie ważności: herbata, konserwy mięsne, kasza, makaron, kawa, konserwy rybne, ryż, mąka, cukier, warzywa w puszce, olej, dżem, chrupki kukurydziane, słodycze
– środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
– artykuły dziecięce: pampersy (rozmiar 4), chusteczki nawilżane, pasta do zębów, sudocrem.
Zakup ubrań dla dzieci (które szybko rosną), to spory wydatek dla p. Doroty. Rodzina potrzebuje ciepłej, zimowej odzieży:
Bartosz – kombinezon rozmiar 92
Marcelina – spodnie dżinsy i kurtka zimowa rozmiar 152, kozaki i trampki rozmiar 38
Oliwia- spodnie dżinsy i bluza rozmiar 140, kozaki rozmiar 34
p. Dorota – bluza z kapturem rozmiar 170 XXL
Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, blok, klej, kredki, przybory do pisania, plastelina, piórnik, plecak, bibuły.
Wśród innych potrzeb Pani Dorota wymieniła:
– wyposażenie mieszkania: pościel, prześcieradło
– brakujące sprzęty: szafka na buty, szafa na kurtki, wąska szafka do łazienki.
Najważniejsza jednak dla nich jest żywność, środki czystości i ubrania, które znacznie odciążą domowy budżet. Każdy z nas marzy o świątecznym prezencie. Oliwii marzy się mały domek Pet shop, Marcelinie gra The Sims 4 a mały Bartek lubi się bawić autkami i tym co związane z Bobem Budowniczym.
Rzeczy, które podarujemy rodzinie nie muszą być nowe, ale niech będą zadbane.
Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do współpracy w tworzeniu paczki.
Wymienione artykuły prosimy dostarczać do p. Jolanty Ryby, p. Marioli Karwot lub wychowawców.
Termin: 7 grudnia br.
Finał akcji odbędzie się w dniach 8-9 grudnia br.
Już dziś dziękujemy za otwarte serca na potrzeby innych:)